Burnos ir dantų chirurgija

Atgal

Burnos ir dantų chirurgija

Tai odontologijos sritis, apimanti visas chirurgines procedūras ir ligų diagnostiką burnos ertmėje bei žandikaulio srityse. Chirurginių procedūrų, kurias atlieka burnos chirurgas prireikia dėl įvairių priežasčių: siekiant atstatyti prarastus dantis, esant dantų patologijoms ar kai to reikalauja ortodontinis gydymas. Šios procedūros ne tik padeda atkurti funkcionalumą, bet ir užtikrina bendrą burnos sveikatą. Nesvarbu, ar tai dantų šalinimas, implantacija, ar periodontologinis gydymas, burnos chirurgija vaidina esminį vaidmenį šiuolaikinėje odontologijoje. 

Kada reikalinga burnos ir dantų chirurgija?

Burnos ir dantų chirurgija gali būti reikalinga dėl įvairių priežasčių, įskaitant:

 • Pažeistus ar sugedusius dantis: jei dantis yra smarkiai pažeistas ėduonies, dantų traumos ar kitų veiksnių, jį gali tekti pašalinti.
 • Dantų trūkumą: dantų implantai gali būti naudojami pakeisti prarastus dantis ir atkurti kramtymo funkciją bei šypsenos estetiką.
 • Periodontologines ligas: sunkios dantenų ligos, tokios kaip periodontitas, gali pažeisti dantų atramas ir sukelti dantų iškritimą. Chirurginis gydymas gali padėti sustabdyti ligos progresavimą ir išsaugoti dantis.
 • Žandikaulio ir veido srities patologijas: burnos ir dantų chirurgas gali diagnozuoti ir gydyti įvairias žandikaulio ir veido srities ligas, tokias kaip navikai, cistos ir įgimtos anomalijos.
 • Dantų ortodontinį gydymą: kai kuriais atvejais sudėtingas ortodontinis gydymas gali reikalauti įsriegti mikro implantą, kurį gydytojai ortodontai naudoja kaip atramos tašką gydymo procese.

Taip pat, dažnai chirurgija yra vienas iš kompleksinio gydymo etapų, pavyzdžiui:  

 • Implantacija prieš protezavimą.
 • Dantų atkūrimas: visi ant 4, visi ant 6 operacijos (All-on).
 • Vienmomentinės operacijos, kai raunama, implantuojama ir iš karto daromas laikinas dantis.

Kokias procedūras gali atlikti burnos chirurgas?

Dantų šalinimas

Dantų šalinimas yra viena iš dažniausiai atliekamų burnos chirurgijos procedūrų. Nors šalinimas dažniausiai siejamas su protinių dantų (aštuntukų) ištraukimu, jis taip pat gali būti reikalingas dėl kitų priežasčių – dantų skilimai, dantų lūžiai, dantų ligos. Protiniai dantys dažnai išauga netaisyklingai arba neturi pakankamai vietos burnoje, todėl gali sukelti skausmą, uždegimą ir kitas problemas. Chirurginis jų šalinimas gali užkirsti kelią būsimoms komplikacijoms ir išvengti infekcijų.

Retinuoto (neišdygusio) danties šalinimas

Retinuoti dantys yra tie, kurie nesugeba pilnai išdygti dėl vietos trūkumo ar netinkamos krypties. Šalinimo procedūra apima danties pašalinimą chirurginiu operaciniu būdu, dažnai naudojant vietinę anesteziją, siekiant išvengti infekcijos ar kitų komplikacijų. 

Dantų implantacija

Dantų implantacija yra patikima bei moderni procedūra, kuri skirta prarastų dantų atkūrimui. Implantas, kuris yra pagamintas iš titano, tvirtinamas į žandikaulį ir veikia kaip dirbtinė danties šaknis. Ant šio implanto gydytojas ortopedas vėliau pritvirtina dantų karūnėlę, tiltą ar protezą, kurie atrodo ir funkcionuoja kaip natūralūs dantys. Implantacija ne tik pagerina estetinę išvaizdą, bet ir atkuria kramtymo funkciją, užtikrina kaulo struktūros išsaugojimą ir užkerta kelią gretimų dantų pasislinkimui.

Dantų implantacija gali būti atliekama dviem būdais: vienmomentė ir atidėta. Vienmomentė implantacija vyksta iškart po danties pašalinimo, leidžianti greitai atkurti prarastą dantį ir sumažinanti procedūrų skaičių. Atidėta implantacija atliekama praėjus keliems mėnesiams po danties pašalinimo, kai aplinkiniai audiniai yra visiškai sugiję.  

Danties šaknies viršūnės rezekcija (pašalinimas) 

Ši procedūra taikoma, kai infekcija ar uždegimas pasiekia danties šaknies viršūnę ir nėra išgydoma įprastiniu šaknų kanalų gydymu. Siekiant užkirsti kelią infekcijoms, burnos chirurgas pašalina šaknies viršūnę ir uždegimo audinį.  

Sinuso pakėlimo operacijos: uždaruoju ar atviruoju būdu 

Ši operacija yra atliekama siekiant padidinti viršutinio žandikaulio kaulo aukštį, tam, kad būtų galima įstatyti dantų implantus. Uždarasis būdas yra mažiau invazyvus ir atliekamas per danties lizdą, o atvirasis būdas reikalauja pjūvio viršutiniame žandikaulyje ir tiesioginio priėjimo prie sinuso. 

Kaulo priauginimo operacijos: pasirenkant alogeninį (paciento kaulą) arba ksenogeninį (natūralų, biologinės kilmės mineralizuotą kaulą) 

Kaulo priauginimas atliekamas tais atvejais, kai trūksta pakankamo kaulo kiekio žandikaulyje implantams įtvirtinti. Alogeninis kaulas naudojamas iš paciento kūno, o ksenogeninis – iš natūralaus, biologinės kilmės mineralizuoto kaulo. Abi medžiagos padeda atkurti kaulo struktūrą ir tvirtumą. 

pos, liežuvio pasaitėlio plastika 

Ši procedūra apima per ilgo ar per trumpo lūpos arba liežuvio pasaitėlio korekciją. Pasaitėlio plastika padeda pagerinti kalbą, maitinimą ir bendrą burnos funkcionalumą, ypač vaikams. 

Cistų šalinimas, histologinis tyrimas 

Burnos cistos pašalinamos chirurginiu būdu, kad būtų išvengta infekcijos ar kitų komplikacijų. Po pašalinimo cista siunčiama histologiniam tyrimui, kad būtų nustatyta jos prigimtis ir išvengta piktybinių susirgimų.

Incizija, ūmaus patinimo skubi pagalba 

Esant ūmiam burnos ar veido patinimui, gydytojas gali atlikti inciziją, kad nusausintų pūlius ir sumažintų infekciją. Procedūra atliekama kuo imanoma skubiau, siekiant numalšinti skausmą bei išvengti rimtesnių problemų.  

Burnos chirurgijos svarba ir nauda

Burnos chirurgija, kurią atlieka dantų chirurgas yra esminis žingsnis siekiant išspręsti sudėtingas burnos sveikatos problemas, kurios negali būti išspręstos įprastomis odontologinėmis priemonėmis. Šios procedūros ne tik sprendžia esamas problemas, bet ir užkerta kelią galimoms komplikacijoms ateityje. Pavyzdžiui, dantų implantacija ne tik atkuria prarastus dantis, bet ir užkerta kelią kaulo nykimui, kuris dažnai pasireiškia po danties praradimo. Periodontologinis gydymas gali sustabdyti dantenų ligos progresavimą ir išsaugoti natūralius dantis, kurie kitu atveju galėtų būti prarasti.

Kaip pasiruošti burnos chirurgijai?

Prieš atliekant bet kokią burnos chirurgijos procedūrą, būtina atlikti išsamią paciento burnos ertmės būklės diagnostiką. Tai apima rentgeno nuotraukas, kompiuterinę tomografiją ir kitus tyrimus, kurie padeda tiksliai įvertinti situaciją ir sudaryti efektyvų gydymo planą. Pacientams taip pat svarbu laikytis gydytojo nurodymų prieš procedūrą, kurie gali apimti tam tikrų vaistų vartojimo sustabdymą.

Burnos chirurgijos etapai

Burnos chirurgijos procedūros, kurias atlieka burnos chirurgas apima keletą svarbių etapų, kurie užtikrina sėkmingą gydymo eigą ir rezultatą. 

 • Pirmasis etapas yra konsultacija ir išsamus paciento būklės įvertinimas. Šio vizito metu burnos chirurgas atlieka klinikinę apžiūrą, analizuoja paciento medicininę istoriją ir atlieka reikalingus diagnostinius tyrimus, tokius kaip rentgenogramos ar kompiuterinė tomografija. Ši informacija padeda gydytojui tiksliai nustatyti problemą ir sudaryti individualų gydymo planą.
 • Antrasis etapas yra procedūros planavimas, gydytojas kartu su pacientu aptaria procedūros laiką ir jos žingsnius. Pacientams gali būti rekomenduojama tam tikrų vaistų vartojimo sustabdymas ar specifinė dieta prieš procedūrą jeigu planuojama operacija su sedacija.
 • Trečiasis etapas yra pati chirurginė intervencija, kurią atlieka dantų chirurgas. Ji gali būti atliekama vietinėje ar bendrojoje nejautroje, tai priklauso nuo procedūros sudėtingumo. Procedūros metu burnos chirurgas naudoja specializuotus instrumentus ir technologijas (pvz., skaitmeninius chirurginius gidus), kad būtų pasiektas maksimalus tikslumas ir minimalus audinių pažeidimas.
 • Po operacijos seka – pooperacinė priežiūra ir atsistatymas pagal gydytojo rekomendacijas. Po procedūros praėjus 1-2 savaitėms yra atliekama gydytojo apžiūra / siūlų išėmimas. Pagal poreikį tolimesnė kontrolė kartą į metus, esant sudėtingesnėms procedūroms. Šis etapas yra esminis užtikrinant, kad pacientas galėtų mėgautis ilgalaikiais sveikais ir funkcionaliais dantimis po atliktos procedūros.

Šiuolaikinė burnos chirurgija yra ne tik efektyvi, bet ir neskausminga, todėl pacientams nėra ko baimintis. Procedūros metu taikomas efektyvus nuskausminimas, užtikrinantis, kad pacientai nejaustų skausmo ar diskomforto. Esant išties didelėms baimėms ar sudėtingiems atvejams, chirurgija gali būti atliekama su sedacija, gydytojo anesteziologo priežiūroje. 

Žvėryno odontologijos klinika, turinti profesionalius burnos chirurgus trijose lokacijose Vilniuje siūlo platų, kokybiškų burnos chirurgijos paslaugų spektrą, pasitelkdama pažangiausias technologijas ir aukščiausios kvalifikacijos specialistus. Laiku atlikta burnos chirurgija gali užkirsti kelią rimtoms sveikatos problemoms ir užtikrinti ilgalaikį rezultatą, todėl svarbu neignoruoti simptomų ir kreiptis pagalbos į profesionalus. 

Burnos chirurgijos paslaugos teikiamos Vilniuje: S. Moniuškos g. 25, Vilnius, +370628 77784, +370698 53070, +370628 22238, Antakalnio g. 21A, Vilnius, +370620 82995, Bokšto g. 13, Vilnius, +370678 44644

 
 
 

DANTŲ ŠALINIMAS
 • Tai yra viena iš dažniausiai atliekamų chirurginių procedūrų. Dantų šalinimas reikalingas tuomet, kai dantys būna pažeisti, lūžę, turintys skilusias šaknis ar kai to reikalauja ortodontinis gydymas.
DANTŲ IMPLANTACIJA
 • Tai yra šiuolaikiškas prarastų dantų atstatymo būdas. Implantacija reikalinga tuomet, kai Pacientas skundžiasi parastu dantimi ar kai vargina kelių dantų nebuvimas. Implantacija taip pat aktuali ir tiems Pacientams, kuriuos vargina išimami protezai.
PERIODONTOLOGINIS GYDYMAS
 • Tai gydymas, kurio tikslas - kontroliuoti bakterijų kaupimąsi ties dantenomis. Gydymas reikalingas tuomet, kai Pacientams yra diagnozuotos periodontito ligos bei dantenų uždegimai.
KITOS BURNOS CHIRURGIJOS PROCEDŪROS
 • Tai sudėtingos, reikalaujančios specializuoto pasiruošimo operacijos. Šių operacijų reikalingumas atsiranda tuomet, kai Pacientą reikia paruošti implantacijai ar norint išsaugoti esamus dantis.

Mūsų kontaktai

Susisiekite:

Susisiekite su mumis