Dantų priežiūra nėštumo metu

Atgal

Labai svarbu nėštumo metu nepamiršti rūpestingai prižiūrėti dantis ir dantenas. Dantų ir dantenų pažeidimai gali turėti įtakos ir mamos bei kūdikio sveikatai.

PLANUOJANT NĖŠTUMĄ

Pasistenkite apsilankyti profilaktiniam patikrinimui pas gydytoją odontologą ar burnos higienistą dar iki pastojant. Dantų ir dantenų būklė bus ištirta ir įvertinta, esant reikalui atliktas gydymas

NĖŠTUMAS

Prieš vizitą pas odontologą pasitarkite su jus nėštumo periodu prižiūrinčiu gydytoju dėl asmeniškai jums taikytinų atsargumo priemonių odontologinių procedūrų metu

Burnos priežiūros specialistui visada paminėkite kad laukiatės. Pasakykite, jei vartojate vaistus, žinokite jų pavadinimus.

Profilaktinių patikrinimų, gydymo, burnos higienos, skubios pagalbos procedūros gali būti atliekamos viso nėštumo metu. Esant reikalui nėštumo metu gali būti atliekamos rentgeno nuotraukos. Pažangiausios skaitmeninės technologijos ir apsaugos priemonės leidžia saugiai atlikti tyrimus.

Neatšaukite savo vizitų tik dėl to kad laukiatės. Profilaktika nėštumo metu ypač svarbi. Hormoniniai pokyčiai gali išprovokuoti būklę vadinamą nėščiųjų gingivitas, pasireiškiančią jautriomis, lengvai kraujuojančiomis, stipriai paburkusiomis dantenomis. Net 40% nėščiųjų per visą nėštumo periodą patiria gingivito simptomų.

Gera burnos higiena – dantų ir tarpdančių valymas du kartus per dieną leidžia išvengti dantų ir dantenų ligų.

Pykinimas ir vėmimas dažnai apsunkina dantų valymą. Pasirinkite švelnesnio skonio pastą, naudokite šepetėlį mažesne galvute, valykite dantis palenkę galvą prie krūtinės.

RACIONALI MITYBA

Nėštumo metu dažnai pasireiškia polinkis saldumynams ir kitiems užkandžiams. Visgi nepamirškite, kad tai labai didina ėduonies riziką

Ėduonis gali vystytis nėštumo metu dėl atsiradusio polinkio dažnai užkandžiauti, pykinimo/vėmimo, sausos burnos sindromo, blogos higienos.

Rinkitės sveiką subalansuotą maistą ir užkandžius. Tai svarbu ir mamos ir kūdikio sveikatai (pvz. pieniniai dantys vystosi maždaug trečią nėštumo mėnesį).

Mūsų kontaktai

Susisiekite:

Susisiekite su mumis