Dantų protezavimas

Atgal
Dantu-protezavimasPagrindiniai protezavimo tikslai yra atstatyti funkcionalų kramtymą ir estetiką minimaliai preparuojant danties kietuosius audinius, siekiant išsaugoti sveikus audinius ir užtikrinti ilgalaikį galutinį rezultatą. Gydymo apimtis gali svyruoti nuo struktūros atkūrimo vieno danties srityje iki trūkstamų dantų eilių atstatymo.
 
DANTŲ PROTEZAVIMO ETAPAI:
 1. Gydymo planavimas - po konsultacijos ir Paciento ištyrimo sudaromas individualus protezavimo planas, kurio visi etapai yra suderinami su Pacientu. Esant medicininėms indikacijoms derinami vizitai pas kitus specialistus (gyd. terapeutas, gyd. endodontologas). Norint pasiekti gerą rezultatą kartais reikalinga specializuota gydytojų komandos pagalba. 
 2. Paruošiamieji darbai - jų metu vyksta danties preparavimo, kaiščių modeliavimo ir atspaudų nuėmimo darbai. Taip pat. vyksta darbų ir terminų derinimas su laboratorijose dirbančiais technikais. Darbų terminas atitinkamai priklauso nuo darbų apimties ir sudėtingumo, todėl kiekvieną kartą derinimas vyksta individualiai. 
 3. Baigiamieji darbai - suderinus darbų terminą vyksta gaminio apžiūra ir galutinis cementavimas.
 4. Priežiūra - pagal atlikto protezavimo pobūdį ir asmens higienos įgūdžius gydytojas nurodo protezo priežiūros ypatumus. Esant standartiniam protezavimo atvejui, rekomenduojama lankytis pas dantų higienos specialistą 2 kartus per metus.

DANTŲ PROTEZAVIMO BŪDAI:  


IŠIMAMI PROTEZAI
Tokie protezai naudojami tuomet, kai:
 • Negalima dantų eilių defektų atstatyti fiksuotais protezais;
 • Nėra gydymo implantais indikacijų;
 • Reikalinga pašalinti kosmetinį defektą.
 
FIKSUOTI PROTEZAI
Tokie protezai naudojami tuomet, kai: 
 • Tikslinga atstatyti nudilusius, nuskilusius, endodontiškai gydytus dantis;
 • Reikalinga atstatyti prarasto danties ar kelių dantų defektą;
 • Pacientui pagal medicinines indikacijas yra įsriegti implantai.
DANTŲ PROTEZŲ MEDŽIAGOS
 • Metalo keramika - metalo keramikos protezo šerdis pagaminta iš metalo, kuris padengiamas porceliano sluoksniu, atitinkančiu Jūsų dantų spalvą. Tokiu būdu galima protezuoti pavienius dantis ir didelius dantų eilių defektus.
 • Bemetalė keramika - šie protezai gaminami tik iš porceliano. Šis protezavimo būdas estetiškas, tvirtas ir ilgalaikis. Tokie protezai yra laidūs šviesai ir atrodo natūraliai. Naudojami priekinių dantų vainikėlių gamyboje.
 • Cirkonio keramika - šie protezai lengvi ir tvirti, natūralios danties spalvos. Vietoj tamsaus metalinio karkaso naudojamas tvirtas baltas cirkonio oksido karkasas. Tvirtumu toks protezas lenkia bemetalės keramikos restauracijas. Naudojama dantų vainikėlių gamyboje, vainikėlių ant implanto atramos protezavimui.

Atitinkamas rekomendacijas protezavimui gali įvardinti tik Jus protezuojantis gydytojas.

Mūsų kontaktai

Susisiekite:

Susisiekite su mumis