Vaikų dantų gydymas, vaikų odontologas

Atgal
Vaikų dantų gydymas - tai daugialypis procesas, į kurio gydymą įeina tėvelių ir gydytojo, vaikų odontologo, bendradarbiavimas. Kiekvieną kartą vykstant pas odontologą tėveliai turėtų paruošti vaiką namuose. Naudinga nurodyti kokios procedūros ir kaip bus atliekamos.
 
DANTŲ GYDYMO PROCESAS: 
 1. Apžiūra - dažniausiai pirmą kartą atvykus pas odontologą vyksta psichologinis vaiko paruošimas. Vaikas supažindinamas su aplinka, instrumentais, gydytoja, aptarnaujančiu personalu. Tėveliai apmokomi vaikų dantų priežiūros ypatumų primenant, kad neretai tenka padėti vaikams valytis dantis iki 7-8 metų amžiaus. Gyd. odontologui  įvertinus vaikučio emocinę būklę, paskiriamas vizitas gydymui arba pakartotiniam paruošimui.
 2. Dantų gydymas - kai pieninis dantis yra nesmarkiai pažeistas ėduonies, per vieną vizitą išvalomi audiniai ir vainikas atkuriamas plombine medžiaga. Vaikams labai patinka įvairių spalvų užpildai (pvz., žalios, mėlynos, rožinės). Esant komplikuotam pieninio danties ėduonies gydymui, vieno vizito nepakanka. Visos gydomosios procedūros vyksta naudojant nuskausminamuosius.
 3. Priežiūra - gydymo procedūrų metu yra aptariami pagrindiniai aspektai, į kuriuos reikia atsižvelgti norint išsaugoti sveikus vaikučių dantis: geros burnos higienos įtaka, fluoridų nauda, dantų vystymosi etapai, tinkama subalansuota mityba. Svarbiausias mažųjų Pacientų dantukų priežiūros rodiklis yra tvarkingas profilaktinių apsilankymų grafikas ir tėvelių nuolatinė pagalba.
vaiku-dantu-gydymas

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
VAIKŲ GYDYMO PROCEDŪROS: 

PIENINIŲ DANTŲ GYDYMAS
 • Pieninis danties plombavimas – kai pieninis dantis yra mažai pažeistas ėduonies, vainikas atkuriamas plombine medžiaga.
 • Komplikuotas pieninio danties ėduonies gydymas – esant gilesniam pieninio danties gedimui, reikia išvalyti ne tik vainiko pažeidimą, bet ir infekuotą dalį.
 • Pieninio danties šaknų kanalų gydymas – kai pieninis dantis smarkiai pažeistas ėduonies ar jį skauda, dažniausiai reikia gydyti šaknų kanalus. Šis gydymas dažniausiai atliekamas per du vizitus.
 • Pieninio danties vilkimas vainikėliu – kai danties vainikas smarkiai suiręs, užpildo nepakanka – reikia dantį uždengti vainikėliu. 
 • Pieninio danties šalinimas – procedūra atliekama, kai danties nebeįmanoma pagydyti ir pieninio danties liga (uždegimas) kelią grėsmę nuolatinio danties užuomazgai ir visaverčiam jos vystymuisi. Taip pat, kai pieninis dantis trukdo dygti nuolatiniam dančiui.
NUOLATINIŲ DANTŲ GYDYMAS
 • Nuolatinių dantų plombavimas - tai pažeistų audinių pašalinimas, ertmės suformavimas, danties struktūrų išėsdinimas ir danties vainiko atstatymas plombinėmis medžiagomis.
APLIKACIJOS
 • Silantai – nuolatinių ar pieninių krūminių dantų kramtomųjų paviršių padengimas hermetizuojančia medžiaga. Tai profilaktinė priemonė, apsauganti ką tik išdygusį dantį nuo ėduonies. Pati procedūra yra gana trumpa ir neskausminga, tereikia kruopščiai nuvalyti danties paviršių ir patepti apsauginėmis medžiagomis.
 • Fluoro lakas – tai speciali medžiaga, mažinanti ėduonies atsiradimą ir sutvirtinanti dantų emalį. Fluoro aplikacijų dažnis priklauso nuo ėduonies išplitimo burnoje ir nuo Paciento higienos įgūdžių.

Mūsų kontaktai

Susisiekite:

Susisiekite su mumis